Vishay/Vitramon CDR34BX154AMZPAT
CDR34BX154AMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX154AMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX154AMZPAT.pdf
Availability of CDR34BX154AMZPAT
QUANTITY
CDR34BX154AMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX154AMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX154AMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX154AMZPAT
Related LinksCDR34BX1, CDR34BX154AMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX154AMZPAT Details Description
Related parts for CDR34BX154AMZPAT
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE PWM SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND AMB OIL TIGHT datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 9.78NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT PIN datasheet.pdf