Vishay/Vitramon CDR34BX563BKZMAT
CDR34BX563BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX563BKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.056UF 100V 10% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX563BKZMAT.pdf
Availability of CDR34BX563BKZMAT
QUANTITY
CDR34BX563BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX563BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX563BKZMAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.056µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX563BKZMAT
Related LinksCDR34BX5, CDR34BX563BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX563BKZMAT Details Description
Related parts for CDR34BX563BKZMAT
QKE HDR SS RA DP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO204AC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 8POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf