Vishay/Vitramon CDR35BP113AFZPAT
CDR35BP113AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP113AFZPAT
Brief Description
CAP CER 0.011UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP113AFZPAT.pdf
Availability of CDR35BP113AFZPAT
QUANTITY
CDR35BP113AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP113AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP113AFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.011µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP113AFZPAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP113AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP113AFZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP113AFZPAT
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.15"L X 1.58"W datasheet.pdf
RES 4.30K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS SJT 650V 4A TO-257 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 52MM datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 17 datasheet.pdf
MARKER PLATE THERMAL TRANS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
GT 2C 2#0 PIN RECP datasheet.pdf
20V DUAL N AND P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf