Vishay/Vitramon CDR35BP113AJZPAT
CDR35BP113AJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP113AJZPAT
Brief Description
CAP CER 0.011UF 50V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP113AJZPAT.pdf
Availability of CDR35BP113AJZPAT
QUANTITY
CDR35BP113AJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP113AJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP113AJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.011µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP113AJZPAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP113AJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP113AJZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP113AJZPAT
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 2.57A 62 MOHM datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
LASER DIODE datasheet.pdf
DRIVE BOX BP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SOT1061 datasheet.pdf