Vishay/Vitramon CDR35BP123AFZMAT
CDR35BP123AFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP123AFZMAT
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP123AFZMAT.pdf
Availability of CDR35BP123AFZMAT
QUANTITY
CDR35BP123AFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP123AFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP123AFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP123AFZMAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP123AFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP123AFZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP123AFZMAT
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 4-16 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PEDESTAL TERMINAL BLOCKS datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V JB 0402 datasheet.pdf