Vishay/Vitramon CDR35BP123AFZPAT
CDR35BP123AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP123AFZPAT
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP123AFZPAT.pdf
Availability of CDR35BP123AFZPAT
QUANTITY
CDR35BP123AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP123AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP123AFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP123AFZPAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP123AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP123AFZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP123AFZPAT
RES SMD 4.32KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH GR/RD/YLW datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf