Vishay/Vitramon CDR35BP123AJZMAT
CDR35BP123AJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP123AJZMAT
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP123AJZMAT.pdf
Availability of CDR35BP123AJZMAT
QUANTITY
CDR35BP123AJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP123AJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP123AJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP123AJZMAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP123AJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP123AJZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP123AJZMAT
CAP MICA 18PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
CABLE TIE STD HS BLK 6.2" datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 30POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf