Vishay/Vitramon CDR35BP133AFZPAT
CDR35BP133AFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP133AFZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.013UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP133AFZPAT.pdf
Availability of CDR35BP133AFZPAT
QUANTITY
CDR35BP133AFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP133AFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP133AFZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR35
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.013µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP133AFZPAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP133AFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP133AFZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP133AFZPAT
LED BLUE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
SOLDERING AND REWORK STATION datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V ESD 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 24V 2.08A 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC SERIALIZER PARALLEL 36-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
68UF 400V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf