Vishay/Vitramon CDR35BP183AKZPAT
CDR35BP183AKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP183AKZPAT
Brief Description
CAP CER 0.018UF 50V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP183AKZPAT.pdf
Availability of CDR35BP183AKZPAT
QUANTITY
CDR35BP183AKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP183AKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP183AKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP183AKZPAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP183AKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP183AKZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP183AKZPAT
IDC CABLE - MSR10K/MC10G/MPR10K datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR10A/ AE10M / APK10 datasheet.pdf
RES SMD 1.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CABLE USB-A 4.75X1.7 CNTR POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf