Vishay/Vitramon CDR35BP223AJZPAT
CDR35BP223AJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP223AJZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP223AJZPAT.pdf
Availability of CDR35BP223AJZPAT
QUANTITY
CDR35BP223AJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP223AJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP223AJZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR35
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP223AJZPAT
Related LinksCDR35BP2, CDR35BP223AJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP223AJZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP223AJZPAT
JUMPER-H1500TR/A3048B/X 3" datasheet.pdf
PHOTODIODE LENSED 0.4X0.4MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC DVR QUAD HIGH SIDE 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 5.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 24.5MA 79 OHM TH datasheet.pdf