Vishay/Vitramon CDR35BP472BJZSAT
CDR35BP472BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP472BJZSAT
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP472BJZSAT.pdf
Availability of CDR35BP472BJZSAT
QUANTITY
CDR35BP472BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP472BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP472BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP472BJZSAT
Related LinksCDR35BP4, CDR35BP472BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP472BJZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP472BJZSAT
RES 75 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 300K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 198MA 5.5 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.2V 3-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf