Vishay/Vitramon CDR35BP512BFZRAT
CDR35BP512BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP512BFZRAT
Brief Description
CAP CER 5100PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP512BFZRAT.pdf
Availability of CDR35BP512BFZRAT
QUANTITY
CDR35BP512BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP512BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP512BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP512BFZRAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP512BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP512BFZRAT Details Description
Related parts for CDR35BP512BFZRAT
IC DRIVER HEX DUAL 24V 28-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 288W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 24SGL 1.57MM datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 402 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf