Vishay/Vitramon CDR35BP512BJZRAT
CDR35BP512BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP512BJZRAT
Brief Description
CAP CER 5100PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP512BJZRAT.pdf
Availability of CDR35BP512BJZRAT
QUANTITY
CDR35BP512BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP512BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP512BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP512BJZRAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP512BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP512BJZRAT Details Description
Related parts for CDR35BP512BJZRAT
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIN-RAIL SOCKET SNGL CHAN RELAY datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 12.5UF 440VAC QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf