Vishay/Vitramon CDR35BP512BKZSAT
CDR35BP512BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP512BKZSAT
Brief Description
CAP CER 5100PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP512BKZSAT.pdf
Availability of CDR35BP512BKZSAT
QUANTITY
CDR35BP512BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP512BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP512BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP512BKZSAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP512BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP512BKZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP512BKZSAT
CONN HEADER .100 DUAL R/A 6POS datasheet.pdf
FUSE 16A 690V AC BS88 BRITISH datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR ST CONNECTORS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf