Vishay/Vitramon CDR35BP562BJZPAT
CDR35BP562BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP562BJZPAT
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP562BJZPAT.pdf
Availability of CDR35BP562BJZPAT
QUANTITY
CDR35BP562BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP562BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP562BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP562BJZPAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP562BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP562BJZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP562BJZPAT
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 1.11M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
COMBO 3W3 F SOD G50 ZINC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf