Vishay/Vitramon CDR35BP562BKZMAT
CDR35BP562BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP562BKZMAT
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP562BKZMAT.pdf
Availability of CDR35BP562BKZMAT
QUANTITY
CDR35BP562BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP562BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP562BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP562BKZMAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP562BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP562BKZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP562BKZMAT
CONN HEADER SHD 50POS TOP 1MM datasheet.pdf
CONV DC/DC HIEFF 1.8VOUT 40W OVP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN UVLO TO220F datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 3-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/24/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf