Vishay/Vitramon CDR35BP752BFZPAT
CDR35BP752BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP752BFZPAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP752BFZPAT.pdf
Availability of CDR35BP752BFZPAT
QUANTITY
CDR35BP752BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP752BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP752BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP752BFZPAT
Related LinksCDR35BP7, CDR35BP752BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP752BFZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP752BFZPAT
CONN HEADER RTANG 7POS PCB TIN datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 780MA 1.77 OHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 26A 8PQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
JUNC BLOCK 1/4"-20 PASSTHRU BLK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE GDT 255V MCOV datasheet.pdf