Vishay/Vitramon CDR35BP752BJZPAT
CDR35BP752BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP752BJZPAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP752BJZPAT.pdf
Availability of CDR35BP752BJZPAT
QUANTITY
CDR35BP752BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP752BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP752BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP752BJZPAT
Related LinksCDR35BP7, CDR35BP752BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP752BJZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP752BJZPAT
TERM BLOCK HDR 22POS 135DEG 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ANT GPS/WIFI/ISM SCREW MOUNT datasheet.pdf
LED PLAT DRAGON 470NM BLUE SMD datasheet.pdf
DIN RAIL HOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf