Vishay/Vitramon CDR35BP752BKZRAT
CDR35BP752BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP752BKZRAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP752BKZRAT.pdf
Availability of CDR35BP752BKZRAT
QUANTITY
CDR35BP752BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP752BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP752BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP752BKZRAT
Related LinksCDR35BP7, CDR35BP752BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP752BKZRAT Details Description
Related parts for CDR35BP752BKZRAT
CONN SCKT INSERT PLATE FOR PLCC datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
OSC XO 18.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 5' BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.01 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf