Vishay/Vitramon CDR35BX154BMZPAT
CDR35BX154BMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX154BMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.15UF 100V 20% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX154BMZPAT.pdf
Availability of CDR35BX154BMZPAT
QUANTITY
CDR35BX154BMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX154BMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX154BMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX154BMZPAT
Related LinksCDR35BX1, CDR35BX154BMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX154BMZPAT Details Description
Related parts for CDR35BX154BMZPAT
TVS DIODE 280VWM 474.6VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
GROUND FAULT RELAY 9-36 VDC SUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
JOYSTICK ALL HANDLES 2AXIS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2POS 1MM 4" datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 20PF 5KV R85 AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf