Vishay/Vitramon CDR35BX184AKZMAT
CDR35BX184AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX184AKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.18UF 50V 10% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX184AKZMAT.pdf
Availability of CDR35BX184AKZMAT
QUANTITY
CDR35BX184AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX184AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX184AKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX184AKZMAT
Related LinksCDR35BX1, CDR35BX184AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX184AKZMAT Details Description
Related parts for CDR35BX184AKZMAT
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MPD26K datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf