Vishay/Vitramon CDR35BX474AKZMAT
CDR35BX474AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX474AKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX474AKZMAT.pdf
Availability of CDR35BX474AKZMAT
QUANTITY
CDR35BX474AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX474AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX474AKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX474AKZMAT
Related LinksCDR35BX4, CDR35BX474AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX474AKZMAT Details Description
Related parts for CDR35BX474AKZMAT
CONN RECP 1.5MM SNAPMT 2.8MM TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS TOP 5MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W SMBJ datasheet.pdf
RES 7.7K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
2200MAH BATTERY CHARGER BLUE datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf