Vishay/Vitramon CDR35BX683BKZPAT
CDR35BX683BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX683BKZPAT
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V 10% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX683BKZPAT.pdf
Availability of CDR35BX683BKZPAT
QUANTITY
CDR35BX683BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX683BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX683BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX683BKZPAT
Related LinksCDR35BX6, CDR35BX683BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX683BKZPAT Details Description
Related parts for CDR35BX683BKZPAT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR LF2407A datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 696 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.35K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf