Vishay/Vitramon CDR35BX823BMZSAT
CDR35BX823BMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX823BMZSAT
Brief Description
CAP CER 0.082UF 100V 20% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX823BMZSAT.pdf
Availability of CDR35BX823BMZSAT
QUANTITY
CDR35BX823BMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX823BMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX823BMZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX823BMZSAT
Related LinksCDR35BX8, CDR35BX823BMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX823BMZSAT Details Description
Related parts for CDR35BX823BMZSAT
TERM FORK VINYL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 25' datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 45MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
KIT 4POS 7.0X5.0 SOCKET DSC8101 datasheet.pdf
FIBER OPTIC CLOSURE ENDPLATE datasheet.pdf
OSC XO 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf