Sumida Corporation CDR6D23MNNP-180NC
CDR6D23MNNP-180NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-180NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18UH 1A 158.8 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-180NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-180NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-180NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-180NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-180NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR6D23MN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±25%
Current Rating1A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)158.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-180NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-180NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-180NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-180NC
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 15POS 2.54MM datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR DETECTOR 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 450MA 720 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf