Sumida Corporation CDR6D23MNNP-1R0NC
CDR6D23MNNP-1R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-1R0NC
Brief Description
FIXED IND 1UH 3.9A 25 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-1R0NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-1R0NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-1R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-1R0NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-1R0NC
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±25%
Current Rating3.9A
Current - Saturation5.15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-1R0NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-1R0NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-1R0NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-1R0NC
CONN HEADER 14POS .100" DL TIN datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SOT23-3 datasheet.pdf
IC 10-BIT SERL A/D CONV 32TSSOP datasheet.pdf
CONN RING TERM #8 18-22AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf