Sumida Corporation CDR6D23MNNP-1R5NC
CDR6D23MNNP-1R5NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-1R5NC
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 3.3A 28 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-1R5NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-1R5NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-1R5NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-1R5NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-1R5NC
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±25%
Current Rating3.3A
Current - Saturation4.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)28 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-1R5NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-1R5NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-1R5NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-1R5NC
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 735V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD SD 16SSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE CERM 2A 500VAC 450VDC 5X20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 500X400MM datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONN RCP SS 41POS SQ FLG W/PIN datasheet.pdf