Sumida Corporation CDR6D28MNNP-820NC
CDR6D28MNNP-820NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D28MNNP-820NC
Brief Description
FIXED IND 82UH 530MA 837.5 MOHM
Datasheet Download
CDR6D28MNNP-820NC.pdf
Availability of CDR6D28MNNP-820NC
QUANTITY
CDR6D28MNNP-820NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D28MNNP-820NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D28MNNP-820NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesCDR6D28MN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±25%
Current Rating530mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)837.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D28MNNP-820NC
Related LinksCDR6D28M, CDR6D28MNNP-820NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D28MNNP-820NC Details Description
Related parts for CDR6D28MNNP-820NC
RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 6SOT datasheet.pdf
TAPE COLOR CODING VINYL 1/2"X20' datasheet.pdf
CAP MICA 200PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
POT 250 OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf