Sumida Corporation CDR74NP-330NC
CDR74NP-330NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR74NP-330NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 900MA 190 MOHM
Datasheet Download
CDR74NP-330NC.pdf
Availability of CDR74NP-330NC
QUANTITY
CDR74NP-330NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR74NP-330NC
Internal Part NumberEIS-CDR74NP-330NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSumida EOL 16/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR74
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance-15%, +25%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15.5MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.303" L x 0.280" W (7.70mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max)0.191" (4.85mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR74NP-330NC
Related LinksCDR74N, CDR74NP-330NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR74NP-330NC Details Description
Related parts for CDR74NP-330NC
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM IND W/MARK .750A datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 1.8A 178 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI4709-B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 240V 225MA SOD323 datasheet.pdf
"MICRO 51C P 24"" WHT FLOAT NI" datasheet.pdf
33000UF 16V 30X45 datasheet.pdf