Sumida Corporation CDR7D43MNNP-120NC
CDR7D43MNNP-120NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR7D43MNNP-120NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 2.1A 56.8 MOHM
Datasheet Download
CDR7D43MNNP-120NC.pdf
Availability of CDR7D43MNNP-120NC
QUANTITY
CDR7D43MNNP-120NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR7D43MNNP-120NC
Internal Part NumberEIS-CDR7D43MNNP-120NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR7D43MN
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±25%
Current Rating2.1A
Current - Saturation3.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)56.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR7D43MNNP-120NC
Related LinksCDR7D43M, CDR7D43MNNP-120NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR7D43MNNP-120NC Details Description
Related parts for CDR7D43MNNP-120NC
FUSE BRD MNT 15A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ1 PG11 datasheet.pdf
4788 BACKPLANE OUTLET 10A 70DEG datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1.43A (Flash) Camera Flash, Lighting 20-TQFN (4x4) datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 100VDC/10A 4-32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf