Sumida Corporation CDRH104NP-471MC
CDRH104NP-471MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH104NP-471MC
Brief Description
FIXED IND 470UH 360MA 1.74 OHM
Datasheet Download
CDRH104NP-471MC.pdf
Availability of CDRH104NP-471MC
QUANTITY
CDRH104NP-471MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH104NP-471MC
Internal Part NumberEIS-CDRH104NP-471MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH104
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.74 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.386" L x 0.350" W (9.80mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH104NP-471MC
Related LinksCDRH104, CDRH104NP-471MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH104NP-471MC Details Description
Related parts for CDRH104NP-471MC
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 4.5V 18GHZ SOT143R datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENS 100KHZ 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 6.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS W/SKT INLINE datasheet.pdf