Sumida Corporation CDRH104RNP-150NC
CDRH104RNP-150NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH104RNP-150NC
Brief Description
FIXED IND 15UH 3.1A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH104RNP-150NC.pdf
Availability of CDRH104RNP-150NC
QUANTITY
CDRH104RNP-150NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH104RNP-150NC
Internal Part NumberEIS-CDRH104RNP-150NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH104R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±30%
Current Rating3.1A
Current - Saturation3.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH104RNP-150NC
Related LinksCDRH104R, CDRH104RNP-150NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH104RNP-150NC Details Description
Related parts for CDRH104RNP-150NC
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8DIP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIBR 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 12 CONTACTS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf