Sumida Corporation CDRH104RT125NP-470MC
CDRH104RT125NP-470MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH104RT125NP-470MC
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.68A 136 MOHM
Datasheet Download
CDRH104RT125NP-470MC.pdf
Availability of CDRH104RT125NP-470MC
QUANTITY
CDRH104RT125NP-470MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH104RT125NP-470MC
Internal Part NumberEIS-CDRH104RT125NP-470MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH104R/T125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.68A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)136 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH104RT125NP-470MC
Related LinksCDRH104RT1, CDRH104RT125NP-470MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH104RT125NP-470MC Details Description
Related parts for CDRH104RT125NP-470MC
SSR OCMOS FET 120MA 1CH NO 4-SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 27A I-PAK datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
USB A-MALE TO B-MALE CABLE 3' datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 4V T/H datasheet.pdf