Sumida Corporation CDRH105RNP-270NC
CDRH105RNP-270NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH105RNP-270NC
Brief Description
FIXED IND 27UH 2.6A 69 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH105RNP-270NC.pdf
Availability of CDRH105RNP-270NC
QUANTITY
CDRH105RNP-270NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH105RNP-270NC
Internal Part NumberEIS-CDRH105RNP-270NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH105R
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±30%
Current Rating2.6A
Current - Saturation2.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)69 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH105RNP-270NC
Related LinksCDRH105R, CDRH105RNP-270NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH105RNP-270NC Details Description
Related parts for CDRH105RNP-270NC
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 14-SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT BLK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL5426A MUX datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN RA datasheet.pdf