Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-220MC
CDRH10D48/ANP-220MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-220MC
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.9A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-220MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-220MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-220MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-220MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-220MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-220MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-220MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-220MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-220MC
CAP TANT 0.33UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP 5/8-24 UNEF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 18C 18#20 PIN PLUG datasheet.pdf
3300UF 200V 50X105MM 105C 5000H datasheet.pdf