Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-271MC
CDRH10D48/ANP-271MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-271MC
Brief Description
FIXED IND 270UH 530MA 839 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-271MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-271MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-271MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-271MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-271MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±20%
Current Rating530mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)839 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-271MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-271MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-271MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-271MC
IC TXRX 4RS232 5RCVR 5V 28-SSOP datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
REPLACEABLE INSERT BKAD 100 PIN datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
30+30 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf