Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-331MC
CDRH10D48/ANP-331MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-331MC
Brief Description
FIXED IND 330UH 490MA 938 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-331MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-331MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-331MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-331MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-331MC
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating490mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)938 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-331MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-331MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-331MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-331MC
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SWITCH SPDT 2A SEALED PCB 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
EBENCLOSED(SM)WKEY2NC,2XM21 datasheet.pdf
MSTB-BL GY datasheet.pdf
OSC MEMS 125.061MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf