Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-7R2MC
CDRH10D48/ANP-7R2MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-7R2MC
Brief Description
FIXED IND 7.2UH 2.9A 29 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-7R2MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-7R2MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-7R2MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-7R2MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-7R2MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance7.2µH
Tolerance±20%
Current Rating2.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)29 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-7R2MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-7R2MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-7R2MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-7R2MC
FITTING INSIDE CORNER T105 IVORY datasheet.pdf
CONV DC-DC DUAL 3.3/1.5V 30A VRT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CABLE ASSY HDMI-HDMI 19POS 3M datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB FP datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf