Sumida Corporation CDRH10D68/ANP-100MC
CDRH10D68/ANP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68/ANP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 3.05A 26.3 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68/ANP-100MC.pdf
Availability of CDRH10D68/ANP-100MC
QUANTITY
CDRH10D68/ANP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68/ANP-100MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68/ANP-100MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating3.05A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)26.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68/ANP-100MC
Related LinksCDRH10D68, CDRH10D68/ANP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68/ANP-100MC Details Description
Related parts for CDRH10D68/ANP-100MC
CER RESONATOR 8.00MHZ SMD datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 4.5NS 44PLCC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO204AC datasheet.pdf
IP67 25 POS CONNECTOR COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP 4T SLD SHORT datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
LED LM362A WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf