Sumida Corporation CDRH10D68/ANP-180MC
CDRH10D68/ANP-180MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68/ANP-180MC
Brief Description
FIXED IND 18UH 2.42A 37.5 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68/ANP-180MC.pdf
Availability of CDRH10D68/ANP-180MC
QUANTITY
CDRH10D68/ANP-180MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68/ANP-180MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68/ANP-180MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68/A
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating2.42A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)37.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68/ANP-180MC
Related LinksCDRH10D68, CDRH10D68/ANP-180MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68/ANP-180MC Details Description
Related parts for CDRH10D68/ANP-180MC
TRIMMER 5K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 15A D2PAK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220 2% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 56POS SNGL PCB datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A 5DFN datasheet.pdf