Sumida Corporation CDRH10D68/ANP-330MC
CDRH10D68/ANP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68/ANP-330MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.68A 80 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D68/ANP-330MC.pdf
Availability of CDRH10D68/ANP-330MC
QUANTITY
CDRH10D68/ANP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68/ANP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68/ANP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.68A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68/ANP-330MC
Related LinksCDRH10D68, CDRH10D68/ANP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68/ANP-330MC Details Description
Related parts for CDRH10D68/ANP-330MC
CONN D-SUB MOD JACK RECEPT 8POS datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
WOUND CHIP BALUN datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MICRO 21C S 36" WHT JACKS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 20% 310VAC AXI datasheet.pdf