Sumida Corporation CDRH10D68/ANP-330MC
CDRH10D68/ANP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68/ANP-330MC
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.68A 80 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D68/ANP-330MC.pdf
Availability of CDRH10D68/ANP-330MC
QUANTITY
CDRH10D68/ANP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68/ANP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68/ANP-330MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68/A
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.68A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68/ANP-330MC
Related LinksCDRH10D68, CDRH10D68/ANP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68/ANP-330MC Details Description
Related parts for CDRH10D68/ANP-330MC
RES SMD 91 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CODE HOPPING DECODER 8-SOIJ datasheet.pdf
FERRULE 2.5MM 14 BLU 1 = 500PCS datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS RK1 125A 250V datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 3A CPH3 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
WARM-WHITE COB datasheet.pdf
HEATSHK 4.8MM ID 50MM PRESCORE datasheet.pdf