Sumida Corporation CDRH10D68RT125NP-151PC
CDRH10D68RT125NP-151PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68RT125NP-151PC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 1.23A 250 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68RT125NP-151PC.pdf
Availability of CDRH10D68RT125NP-151PC
QUANTITY
CDRH10D68RT125NP-151PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68RT125NP-151PC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68RT125NP-151PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68R/T125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±25%
Current Rating1.23A
Current - Saturation1.23A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68RT125NP-151PC
Related LinksCDRH10D68RT, CDRH10D68RT125NP-151PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68RT125NP-151PC Details Description
Related parts for CDRH10D68RT125NP-151PC
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRANS JFET RF SS N-CH 30V TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
HDM 5SMPR140F G datasheet.pdf
G-ESSWU-M40-L66L-NTES-S datasheet.pdf
CRYSTAL 14.7450 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf