Sumida Corporation CDRH10D68RT125NP-3R3NC
CDRH10D68RT125NP-3R3NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68RT125NP-3R3NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 8.3A 8.5 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68RT125NP-3R3NC.pdf
Availability of CDRH10D68RT125NP-3R3NC
QUANTITY
CDRH10D68RT125NP-3R3NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68RT125NP-3R3NC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68RT125NP-3R3NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68R/T125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating8.3A
Current - Saturation7.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68RT125NP-3R3NC
Related LinksCDRH10D68RT, CDRH10D68RT125NP-3R3NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68RT125NP-3R3NC Details Description
Related parts for CDRH10D68RT125NP-3R3NC
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V SD/EN 24-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 8.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 2POS PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE BLUE 3.4V datasheet.pdf