Sumida Corporation CDRH10D68RT125NP-471PC
CDRH10D68RT125NP-471PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68RT125NP-471PC
Brief Description
FIXED IND 470UH 720MA 703 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68RT125NP-471PC.pdf
Availability of CDRH10D68RT125NP-471PC
QUANTITY
CDRH10D68RT125NP-471PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68RT125NP-471PC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68RT125NP-471PC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68R/T125
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±25%
Current Rating720mA
Current - Saturation680mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)703 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)