Sumida Corporation CDRH125/LDNP-150MC
CDRH125/LDNP-150MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH125/LDNP-150MC
Brief Description
FIXED IND 15UH 4A 35 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH125/LDNP-150MC.pdf
Availability of CDRH125/LDNP-150MC
QUANTITY
CDRH125/LDNP-150MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH125/LDNP-150MC
Internal Part NumberEIS-CDRH125/LDNP-150MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH125/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH125/LDNP-150MC
Related LinksCDRH125/L, CDRH125/LDNP-150MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH125/LDNP-150MC Details Description
Related parts for CDRH125/LDNP-150MC
CONN RECEPT 9POS MTA-156 24AWG datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.1A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IDC 22POS 2.54MM 24AWG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf