Sumida Corporation CDRH125/LDNP-331MC
CDRH125/LDNP-331MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH125/LDNP-331MC
Brief Description
FIXED IND 330UH 850MA 710 MOHM
Datasheet Download
CDRH125/LDNP-331MC.pdf
Availability of CDRH125/LDNP-331MC
QUANTITY
CDRH125/LDNP-331MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH125/LDNP-331MC
Internal Part NumberEIS-CDRH125/LDNP-331MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH125/LD
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)710 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH125/LDNP-331MC
Related LinksCDRH125/L, CDRH125/LDNP-331MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH125/LDNP-331MC Details Description
Related parts for CDRH125/LDNP-331MC
SWITCH UNIT RECT ALT 2POS BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.7A 18.3 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13.5VC SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
BRACKET, SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 22 NF 1% 100VDC datasheet.pdf