Sumida Corporation CDRH125/LDNP-680MC
CDRH125/LDNP-680MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH125/LDNP-680MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.85A 140 MOHM
Datasheet Download
CDRH125/LDNP-680MC.pdf
Availability of CDRH125/LDNP-680MC
QUANTITY
CDRH125/LDNP-680MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH125/LDNP-680MC
Internal Part NumberEIS-CDRH125/LDNP-680MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH125/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.85A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH125/LDNP-680MC
Related LinksCDRH125/L, CDRH125/LDNP-680MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH125/LDNP-680MC Details Description
Related parts for CDRH125/LDNP-680MC
IC REG LDO 2.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SWITCH OPTIC SC 1X2 1310/1550NM datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2-CHAN 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 700K OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 1A SMD datasheet.pdf