Sumida Corporation CDRH127-471MC
CDRH127-471MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127-471MC
Brief Description
FIXED IND 470UH 790MA 980 MOHM
Datasheet Download
CDRH127-471MC.pdf
Availability of CDRH127-471MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127-471MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127-471MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127-471MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating790mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127-471MC
Related LinksCDRH12, CDRH127-471MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127-471MC Details Description
Related parts for CDRH127-471MC
KEYPAD SEALED 12 KEY CALC BLACK datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 22 OHM 14SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC XLATOR 4-BIT DUAL 11-FLIPCHIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH UNIT 22MM BLU ILLUM 120 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC CLEAR 3/4"X72YD datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 15NS 64QFP datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLADE HEX 1.3MM 4.72" datasheet.pdf