Sumida Corporation CDRH127-681MC
CDRH127-681MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127-681MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 670MA 1.46 OHM
Datasheet Download
CDRH127-681MC.pdf
Availability of CDRH127-681MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127-681MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127-681MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127-681MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.46 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127-681MC
Related LinksCDRH12, CDRH127-681MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127-681MC Details Description
Related parts for CDRH127-681MC
T-1 LED SPACER 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DRIVER/RCVR DUAL BUS 20PLCC datasheet.pdf
CABLE 3POS VALVE PLUG-WIRE 15M datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TK TERM-4838/2478 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf